שיטות אופיניות לביצוע משלוח פרחים בישראל

פרחים הינם אורגניזמים חיים ולכן הם זקוקים לתנאי סביבה מתאימים על מנת שלא ינבלו. פרחים רגישים במיוחד למסור במים ולטמפרטורות חום גבוהות וכאשר לא מספקים להם את שני הגורמים הללו במינון הנכון, הם נובלים ומתים.

מאידך, מדינת ישראל היא מדינה חמה (יחסית לאירופה וצפון אמריקה) שיש בה כשמונה חודשים חמים בשנה. בקיץ הטמפרטורות בצל יכולות להגיע לארבעים מעלות צלסיוס, כך שהטמפרטורה בשמש אפילו גבוהה יותר, ומסיבה זו נחוץ שכל משלוח פרחים יבוצע בתנאים שמאפשרים לפרחים לחיות.

מצד שני, קשיי התחבורה בגוש דן, גורמים לבעלי חנויות פרחים לעגל את הפינות ולשנע משלוח פרחים בקטנועים. הדבר נכון במיוחד בהזמנה של משלוח פרחים תל אביב, שבהסתברות של- 99% יגיעו עם קטנוע.

ביצוע משלוח פרחים עם קטנוע הוא אסון לפרחים משלושה טעמים. ראשית, הפרחים לא מובלים בכלי עם מים ולכן קצוות הגבעולים מתייבשים ונפגעת יכולת הגבעולים לינוק מים. שני, הפרחים מקבלים מכת חום ויובש שהורגת אותם. אומנם הפרחים שנמסרים, נראים יפה אבל לאחר יום או יומיים הם נובלים ומתים. שלישית, הפרחים חשופים לרוח שגם מייבשת אותם וגם שוברת את עלי הכותרת של הפרחים.

לכן ביצוע משלוח פרחים באמצעות קטנוע כאשר זר הפרחים זרוק בארגז חשוף לשמש ולחום, זו פרקטיקה נפוצה ומקובלת אבל מאד לא מקצועית ולא איכותית שמצביעה על חוסר הגינות מצד בעלי חנויות פרחים שמזלזלים בלקוחות ובמוצר שלהם.

הדרך המקצועית והנכונה לביצוע משלוח פרחים היא באמצעות רכב ממוזג, כאשר הפרחים בדלי עם מים ומוגנים משמש ישירה. רק חנות פרחים שמבצעת גם משלוח פרחים תל אביב באמצעות רכב, למרות קשיי התחבורה בעיר, היא חנות מקצועית, אמינה ושאפשר לסמוך עליה.

הבעיה שעומדת לפני הלקוח היא כיצד הוא יכול לדעת אם החנות מבצעת משלוח פרחים מקצועי או פסול שפוגע באורך חיי הפרחים. כדי לדעת אם מתבצע משלוח הפרחים מקצועי, יש לשים לב לאינדיקאטורים הבאים: 1) חנות או שירות שמבטיחים משלוח פרחים בתוך 10 דקות, מבססים את השינוע על קטנועים ולכן השירות פסול. 2) לפני שמזמינים משלוח פרחים מומלץ לשאול את המוכר או הבעלים של חנות פרחים על שיטת השילוח. קרי, האם זרי הפרחים נשלחים ברכב ממוזג או באמצעות קטנועים.

לסיכום, באליזר מבצעת כל משלוח פרחים בצורה מקצועית, אמינה שמבטיחה שזר הפרחים יגיע לנמען בצורה מושלמת עם מקסימום חיי מדף.