רק Balizer מקיימת 100% של כללי אמון הציבור

אמון הציבור הוא מלכ"ר הפועל לקידום הגינות בעסקים בישראל. הארגון הגדיר את "כללי אמון הציבור" שהינם כללי התנהלות עסקית המבוססים על הגינות ויושרה, שהארגון פועל להנחיל בקרב חברות וארגונים במשק הישראלי.

כללי אמון הציבור מבוססים ברובם על החקיקה בישראל ובחלקם הינם הרחבות בנושאים שהחוק לא מגדיר כמו גם פרשנות כאשר החוק לא ברור.

אחד מהתחומים שבהם החוק לא מוגדר ולכן מתאפשר מסחר לא הוגן, הוא תחום אתרי מכר באינטרנט לפרחים. על מנת לקיים מסחר הוגן בתחום הפרחים, אמון הציבור הגדיר את הכללים הבאים בנושא גילוי נאות ושקיפות המידע שאתר של חנות פרחים צריכים לקיים:

1.  תמונה אותנטית - אתר למכירת פרחים נדרש להציג תמונה אותנטית של כל זר ו/או סידור פרחים.
2.  מפרט כמויות - בדף מכירה של כל זר ו/או סידור פרחים דרוש לפרט את מספר הפרחים מכל סוג שיש בכל זר.
3.  פירוט המידות
- בדף מכירה של כל זר ו/או סידור פרחים דרוש להציג את מידות (גובה ורוחב/קוטר) הזר/סידור. להצגת גובה הזר יש חשיבות גדולה משני טעמים:
     א. מחיר הפרח נקבע במידה רבה לפי גובה הגבעול. ככל שהפרח גבוה יותר, מחירו יקר יותר. (למשל ורד באורך 35 ס"מ עולה שליש (1/3) ביחס לוורד באורך 80 ס"מ.
     ב. הצגת גובה זר פרחים מאפשרת לבחור עבורו אגרטל בגודל מתאים.
4.  הצגת עלויות נלוות
- אתר למכירת פרחים נדרש להציג את כל העלויות הנוספות כגון דמי טיפול ודמי משלוח בשלב בחירת זר הפרחים על מנת שהלקוח ידע מראש מה העלות הכוללת להזמנת משלוח פרחים.
5.  הצגת מדיניות ביטולי עסקאות
- אתר למכירת פרחים נדרש להציג ללקוח בצורה ברורה ומפורשת את מדיניות ביטול העסקאות לפני השלמת העסקה.
6.  אבטחת פרטי כ.א.
- אתר למכירת פרחים ידרוש את פרטי כרטיס אשראי רק אם הוא מבצע סליקה וחיוב כרטיס אשראי אונליין בסיום ההזמנה.
7.  שליחת טופס הזמנה
- אתר למכירת פרחים ישלח ללקוח מיד לאחר סיום ההזמנה, העתק הזמנה שכולל פירוט כל הפריטים שהוזמנו ואת פרטי בית העסק (שם, מספר ח.פ., טלפון, כתובת).

בנוסף ומעבר לדרישות "אמון הציבור" באליזר היא חנות הפרחים היחידה בישראל ששולחת אישור מסירה עם תמונה של מקבל/ת הפרחים עם הזר שקיבל/ה. בצורה זו הלקוח יכול לראות בדיוק איזה זר פרחים נשלח ולהשוות ביחס לזר שהוזמן. להתחייבות לשלוח תמונת מסירה יש משמעות ותוקף של תעודת ביטוח כי רק כך הלקוח יכול להיות בטוח שהחנות לא תעשה מניפולציות עם הזמנת הפרחים שלו.

Balizer מחוייבת להגינות מסחרית!